Wylogowaliśmy Cię z Twojego konta. Zaloguj ponownie
ING Bank Śląski dołącza do mSzafir.jpg

ING Bank Śląski dołącza do grona banków umożliwiających swoim klientom w pełni zdalne pozyskiwanie podpisu elektronicznego mSzafir. Klienci banku, zainteresowani zakupem jednorazowej wersji e-podpisu, potwierdzą swoją tożsamość w bankowości elektronicznej.

mSzafir to nowatorska, całkowicie cyfrowa wersja kwalifikowanego podpisu elektronicznego, o  gwarantowanej mocy prawnej, równej podpisowi odręcznemu. W odróżnieniu od standardowej wersji e-podpisu, mSzafir nie wymaga stosowania fizycznych urządzeń, takich jak karty i czytniki. Usługa KIR jest pierwszym rozwiązaniem na polskim rynku pozwalającym na uzyskanie jednorazowego, kwalifikowanego certyfikatu w pełni online.

– Wdrażając kolejne cyfrowe rozwiązania skupiamy się na tym, aby były intuicyjne, funkcjonalne i  dostępne. W naszej aplikacji można ogarniać nie tylko finanse, ale również wiele innych, niebankowych spraw. Wdrożenie mSzafir to duże udogodnienie dla naszych klientów, którzy teraz mogą podpisać dokumenty w dowolnym miejscu i czasie oraz z dowolnego urządzenia – podkreśla Marcin Giżycki, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Za pomocą mSzafir można podpisać każdy dokument, na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu. Stosowanie e-podpisu oznacza wygodę użytkownika, ale też oszczędność czasu i pieniędzy. Brak konieczności drukowania, kopiowania, wysyłania kurierem czy archiwizowania podpisanych dokumentów przekłada się na wymierne korzyści i pozwala zadbać o środowisko.

– Podpis elektroniczny jest coraz popularniejszą usługą cyfrową. W badaniuprzeprowadzonym w pierwszym kwartale 2020 r. zainteresowanie korzystaniem z e-podpisu zadeklarowało 28 proc. respondentów, a rok później odsetek ten wzrósł do 57 proc. Udostępnienie e-podpisu mSzafir w ING Banku Śląskim oznacza, że już 6 na 10 klientów bankowości elektronicznej może składać kwalifikowany podpis online2 – mówi Robert Trętowski, wiceprezes Zarządu KIR.

mSzafir spełnia wszystkie kryteria bezpieczeństwa określone w unijnym rozporządzeniu eIDAS. Jego wersja jednorazowa uprawnia użytkownika do podpisania pojedynczego dokumentu. Proces zdalnego uzyskiwania e-podpisu jest dostępny dla klientów banku, którzy zakładając w nim konto osobiście potwierdzili swoją tożsamość w placówce bankowej.

Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir nie wymaga instalowania lub konfigurowania przez użytkownika dodatkowego oprogramowania. Do każdego podpisu dołączony jest znacznik czasu, zapewniający długotrwałą wartość dowodową.

W 2021 r. mSzafir otrzymał nagrodę Digital Excellence Award w kategorii Digital Strategic Perspective.

Badanie Kantar zrealizowane na zlecenie KIR i ZBP w 2021 r., na ogólnopolskiej próbie osób w wieku 15+. Liczebność próby wynosiła N=1054.

Według raportu NetB@nk publikowanego przez Związek Banków Polskich – stan na koniec IV kwartału 2021 r.

22 545 55 55

Obsługa Klienta

Pomoc techniczna

Nasza infolinia jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku: 8:00 - 18:00.

Znajdź nas

Największa sieć sprzedaży podpisu elektronicznego

Odbierz swój e-podpis w dowolnej placówce KIR lub jednym z ponad 740 oddziałów banków spółdzielczych w całej Polsce.

Znajdź najbliższą placówkę
Napisz do nas

Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z naszego formularza

lub wyślij wiadomość na adres kontakt@kir.pl

Wybierz temat rozmowy
Image
Biuro_obsługi_klienta_desktop.png

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

22 545 55 55

Napisz do nas

lub skorzystaj z centrum pomocy