Wylogowaliśmy Cię z Twojego konta. Zaloguj ponownie
Epodpis 20 lat.jpg

Dziś w trakcie Kongresu Gospodarki Elektronicznej ogłoszono laureatów konkursu organizowanego przez Związek Banków Polskich. Tytuł Projekt Roku kapituła przyznała kwalifikowanemu podpisowi elektronicznemu w wersji mobilnej mSzafir, opracowanemu przez KIR.

mSzafir pozwala podpisywać pliki w formacie pdf w sposób, który w świetle prawa jest równoważny z podpisem odręcznym złożonym na papierowym dokumencie. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań, mSzafir nie wymaga korzystania z czytnika i karty kryptograficznej – wystarczy komputer, tablet czy smartfon. Usługa jest całkowicie cyfrowa i udostępniana w pełni online.

Klienci KIR mają możliwość uzyskania jednorazowego podpisu mSzafir, służącego do podpisania pojedynczego dokumentu lub też certyfikatu z długim terminem ważności do podpisania wielu dokumentów. Przed  uzyskaniem certyfikatu jednorazowego użytkownik potwierdza swoją tożsamości korzystając z bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego i Inteligo. W przypadku mSzafir z długim terminem ważności, użytkownicy potwierdzą tożsamość na jeden z trzech sposobów: z wykorzystaniem bankowości elektronicznej, przy użyciu standardowej wersji certyfikatu kwalifikowanego zapisanego na karcie Szafir lub w placówce KIR. Do każdego złożonego podpisu dołączany jest kwalifikowany znacznik czasu, zapewniający podpisanemu dokumentowi długotrwałą wartość dowodową.

– Nagroda ZBP dla mSzafir to dla nas ogromne wyróżnienie i dowód na stale rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania, umożliwiające kompleksową elektronizację procesów, zarówno w obszarze administracji, jak i biznesu. Możliwość bezpiecznego podpisywania dokumentów, niezależnie od miejsca i czasu, nabrała kluczowego znaczenia w ostatnich miesiącach, charakteryzujących się koniecznością zachowania dystansu społecznego. Duże zainteresowanie, jakim cieszy się mSzafir wśród naszych klientów pokazało, że Polacy są otwarci na przyspieszoną cyfryzację, której jesteśmy świadkami – mówi Piotr Alicki, prezes Zarządu KIR.

Dostarczany przez KIR e-podpis sprawdza się w większości sytuacji, które wymagają podpisania dokumentów, np. zamówień, umów lub aneksów, w dowolnej relacji – z bankiem, urzędem, przedsiębiorcą lub osobą fizyczną. Jest szczególnie przydatny dla osób pracujących zdalnie, ponieważ pozwala załatwiać wiele spraw bez wizyty w urzędzie czy firmie.

Podpis mSzafir jest zgodny z wymaganiami rozporządzenia eIDAS i ma moc prawną równoważną podpisowi złożonemu własnoręcznie. Ponadto, usługa została wpisana do rejestru dostawców usług zaufania.

mSzafir został bardzo dobrze przyjęty przez rynek. Dowodem na to są jego kolejne wdrożenia komercyjne – PKO Bank Polski udostępnia go klientom zakładającym zdalnie rachunek inwestycyjny w Domu Maklerskim, a Orange Polska prowadzi pilotażowy program wykorzystania mSzafir w zakresie podpisywania dokumentów kadrowych.

Kongres Gospodarki Elektronicznej to doroczne spotkanie łączące biznes, administrację i środowisko akademickie. W tym roku odbywa się jego XV edycja. KIR został wyróżniony przez ZBP drugi rok z rzędu – w 2019 r. firma otrzymała tytuł Partnera Roku.

22 545 55 55

Obsługa Klienta

Pomoc techniczna

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

poniedziałek - piątek: 8:00 - 18:00 

Znajdź nas

Największa sieć sprzedaży podpisu elektronicznego

Odbierz swój e-podpis w dowolnej placówce KIR lub jednym z ponad 740 oddziałów banków spółdzielczych w całej Polsce.

Znajdź najbliższą placówkę
Napisz do nas

Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z naszego formularza

lub wyślij wiadomość na adres kontakt@kir.pl

Wybierz temat rozmowy
Image
Biuro_obsługi_klienta_desktop.png

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

22 545 55 55

Napisz do nas

lub skorzystaj z centrum pomocy